Na sygnale

chcieli ukraść pieniądze z rozmieniarki banknotów na myjni samochodowej

Teraz złodziejom może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Bydgoscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch braci, którzy chcieli ukraść pieniądze z rozmieniarki banknotów na myjni samochodowej. Do tego każdy z nich miał narkotyki. Po zatrzymaniu okazało się, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo na ich koncie. Mężczyźni trafili do aresztu na dwa miesiące.

Bydgoscy policjanci pełnili służbę w rejonie osiedla Błonie w Bydgoszczy. Przejeżdżając ulicą Zimorodkową zwrócili uwagę na dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Jeden z nich stał na rogu myjni i nerwowo się rozglądał, a drugi był przy urządzeniu do rozmieniania banknotów na bilon. Mężczyzna ten używając śrubokręta uszkodził rozmieniarkę i usiłował wyjąć z niej banknoty. W tym momencie został zatrzymany. Natomiast wspólnik stojący na tzw. czatach zaczął uciekać. Został zatrzymany po krótkim pościgu przez drugi patrol zawiadomiony o sytuacji. Mężczyzna miał przy sobie „działkę” marihuany.

Nieopodal myjni policjanci ujawnili samochód dostawczy, którym sprawcy dotarli na miejsce. Podczas jego przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli środki narkotyczne (zawiniątka z kilkoma gramami suszu roślinnego i tabletek extasy) oraz dowód osobisty i prawo jazdy należące do kobiety. W policyjnych systemach informatycznych widniały jako utracone. Na dodatek podobnie było z tablicami rejestracyjnymi ich pojazdu.

Dwaj 36-latkowie trafili do policyjnej izby zatrzymań. W toku gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że bracia nie tylko „działali” na myjni przy ul. Zimorodkowej. Tego wieczoru włamali się również do takiego samego urządzenia na myjni przy ul. Magazynowej w Bydgoszczy. Ukradli tam 700 złotych.

Sprawcy będący mieszkańcami powiatu goleniowskiego usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, jej usiłowania oraz posiadania środków odurzających. Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem aresztował mężczyzn na 2 miesiące.

T

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Zobacz także

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker