Na sygnale

16 osób w szpitalu po zderzeniu się tramwajów w Fordonie. Wcześniej w pobliżu zginęła 14-latka

Wypadek na ul. Akademickiej na Przylesiu, 16 osób trafiło do szpitala. To kolejny wypadek na tej ulicy.

We wtorek, 9 kwietnia 2024r., po godzinie 11:00 dyżurny komendy miejskiej dostał zgłoszenie o zderzeniu się dwóch tramwajów na ulicy Akademickiej w Fordonie, to niedaleko szpitala onkologicznego.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że tramwaj linii 5 najechał na tył tramwaju linii 11. W związku z tym zdarzeniem 16 osób zostało przewiezionych do szpitala na badania – informował krótko po wypadku mł. asp. Krzysztof Bratz
z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Niektórzy wspominają przy okazji inny wypadek, akurat śmiertelny, do jakiego doszło w okolicy, i mówią o fatum, chociaż okoliczności były inne. Przypominamy: 12 stycznia br. też na Akademickiej, ale na wysokości ul. Kaliskiego, na tramwajowych szynach zginęła 14-latka. Spieszyła się na tramwaj i wtargnęła na przejście dla pieszych w chwili, gdy miała czerwone światło. Została potrącona przez tramwaj. Zmarła kilka godzin po tym. Dokładnie 2 tygodnie później, znowu w Fordonie i znowu w wyniku potrącenia przez tramwaj, zginęła 76-letnia kobieta. Tragedia wydarzyła się jednak na Bajce.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker