Historia Fordonu

Jumbo, Hypernova, MiniMAL i inne z Fordonu. Macie zdjęcia sklepów z dawnych lat?

Wspomnienia z dawnych lat, czyli tych sklepów już nie ma w Fordonie: Jumbo, Hypernova, MiniMAL, wypożyczalnia VHS.

Nasza czytelniczka mieszkała w bloku przy dawnej ul. Duracza (obecnie Golloba) na osiedlu Szybowników. Wprowadziła się do Fordonu w 1992 roku, a w 2005r. wyjechała na stałe do Anglii. W bieżącym miesiącu przyjechała po raz kolejny w odwiedziny do Bydgoszczy, akurat na wesele siostrzenicy. Kobieta jest już w wieku emerytalnym. Wybrała się na spacer po dzielnicy.

Wspomina o sklepach, które tutaj istniały. – Tam, gdzie jest duży Carrefour na Szybowników, czyli naprzeciw szkoły, najpierw był market Jumbo. O ile dobrze kojarzę, został otwarty pod koniec lat 90-tych – mówi pani. – Tam natomiast, gdzie znajduje się Kaufland, był MiniMAL. Pamiętam też okoliczny market Hypernova i sklep chiński. Ten ostatni funkcjonował w miejscu dzisiejszego Media Expert i oferował m.in. gierki komputerowe „Ruskie jajka”. Zanim powstały markety, na tym samym osiedlu, na rogu ulic Skarżyńskiego i Wierzejewskiego, był duży spożywczak. Na początku lat 90-tych gumy Turbo i Donald jako nastolatka w nim kupowałam. Naprzeciw, czyli tam, gdzie stoi Galeria Fordon, znajdował się bazar, największy rynek w Bydgoszczy. Potem zaczęto budować centrum handlowe. Budowę przerwano jakoś w połowie lat 90-tych i nazwano ją bunkrem.

Internautka mówi jeszcze, że bodajże największa wypożyczalnia kaset video w mieście działała właśnie w Fordonie, na Szybowników. To w miejscu, gdzie teraz stoi Biedronka. – Tyle osób przychodziło wypożyczać filmy, że niekiedy trzeba było stać w 10-osobowej kolejce – kontynuuje. – Wspomnienia pozostały, ale bez zdjęć w albumie.

Może mają Państwo fotki fordońskich sklepów sprzed lat? Chętnie obejrzymy je razem.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker