Niedziela 24 czerwca 2018

 

Kradli pralki z wagonów na bocznicy

Fot.Policja Fot.Policja

Sprawcy włamania do wagonów kolejowych zostali zatrzymani podczas działań kryminalnych oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Zatrzymano czterech sprawców włamania do kontenerów kolejowych. Mężczyźni ukradli z nich 5 pralek oraz inne przedmioty o łącznej wartości 10 tysięcy złotych. Ponadto jeden ze sprawców był poszukiwany listem gończym przez bydgoski sąd.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku


Policjanci zatrzymali mężczyzn w momencie, gdy ci wsiedli już do samochodu. Jednak daleko nie odjechali. Wszyscy trafili do policyjnej izby zatrzymań. Natomiast nieopodal okradzionego pociągu towarowego policjanci i funkcjonariusze SOK ujawnili skradziony z wagonów wysokiej klasy sprzęt AGD i inne przedmioty codziennego użytku. Były to pralki, poduszki, deski klozetowe oraz krążki do hantli.

Łącznie oszacowano wartość strat na kwotę 10 tysięcy złotych. Zatrzymani mężczyźni to dwaj 25-latkowie, 32-latek oraz 27-latek  poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy. Jednak wszyscy są znani mundurowym w związku z dokonywanymi wcześniej przestępstwami. Prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym w sprawie, zdecyduje o ich dalszym losie. Wszyscy mężczyźni odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje asp. szt. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.