Aktualności

Remont mostu w Fordonie. „Nie podoba nam się ani termin, ani pora”

Liczący prawie 1 km długości most nad Wisłą w Fordonie w remoncie już od 6 maja 2024r. Robotnicy pojawią się na nim po godzinach szczytu.

Po długim weekendzie majowym rusza remont mostu nad Wisłą, przez który można pojechać ze Starego Fordonu w kierunku Torunia. Drogowcy uzupełnią ubytki w powierzchni. – Prace będą prowadzone w godzinach wieczornych i nocnych, od godziny 18:00 do 6:00. W czasie remontu będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Bydgoszczy.

Zostanie również tymczasowo wprowadzony ruch wahadłowy. Prace zakończą się 11 maja. Niektórzy kierowcy, często przejeżdżający przez most, są pełni pesymizmu. Nie podoba im się ani termin, ani pora. – Remont trzeba było zacząć tydzień wcześniej. Przecież dla wielu osób majówka rozpoczęła się już w poniedziałek, 29 kwietnia i trwała do minionej niedzieli, 5 maja. Tym samym, ruch, także na Moście Fordońskim, był mniejszy. Gdy ludzie skończyli długi weekend i 6 maja wracają do pracy i szkoły, natrafią na korki, spowodowane robotami na moście. Druga sprawa: ekipy remontowe powinny pracować od godz. 19:00. Kto jedzie ulicą Fordońską od strony centrum Bydgoszczy albo od ul. Sielskiej lub Bydgoskiej w Starym Fordonie, ten wie, że jeszcze około 18:00 przed wjazdem na most, trzeba odczekać swoje.

Tym, którzy krytykują datę i godziny remontu mostu, odpowiadają inni bydgoszczanie. – Jak drogowcy nie przeprowadzają remontów, to źle, bo dziury w drogach. Gdy przeprowadzają, to znowu niedobrze, bo trzeba stać w korkach. Zawsze będziecie marudzić?

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker