Aktualności

Po rewitalizacja Starego Fordonu na Rynku powstanie z fontanna 

Koszt rewitalizacji tej części Starego Fordonu to ponad 7 mln zł

Wraz z rewitalizacją Rynku w Fordonie powstaje również fontanna. Będzie to wyjątkowo oryginalna konstrukcja. Ma sprzyjać odpoczynkowi i podkreślać nową lokalizację pomnika. Wokół niej zarezerwowano miejsca na donice z zielenią, ławki, podest, stoliki.

Z końcem października betonowana była płyta przyszłej fontanny. W późniejszym etapie zamontowane zostaną jeszcze dysze i elektronika. Docelowo będzie ona miała formę płytkiej, 5-centymetrowej niecki w kształcie koła o średnicy ok. 22 metrów. Utworzy ją odpowiednio wyprofilowanie nawierzchni Rynku. Taka forma fontanny umożliwi, zależnie od zamiaru, przy wyłączonych dyszach korzystanie z całej jej powierzchni. Doskonale sprawdzi się to w czasie uroczystości, imprez.

W sezonie wiosenno-letnim fontanna będzie przypominać płytkie oczko wodne. Będzie tworzyć korzystny mikroklimat, tworzyć kameralną atmosferę i jednocześnie będzie elementem podkreślającym nową lokalizację pomnika. Wokół fontanny zarezerwowano miejsca na donice z zielenią, ławki, podest, stoliki. Od południa otaczać będzie ją szpaler zachowanych drzew, pomiędzy którymi również zaprojektowano murki z siedziskami.

Równocześnie  w Starym Fordonie realizowane są inne inwestycje:

  • Budowa umocnionego nabrzeża nad Wisłą
  • Przebudowa ulic pomiędzy ul. Bydgoską i brzegiem Wisły
  • Budowa i zagospodarowanie terenów rekreacyjnych
  • Rewitalizacja miejskich kamienic
  • Prace konserwatorskie przy kuczce

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker