Na sygnale

Pięciu sprawców pobiło chłopca. Zostali złapani. Jeden z nich wpadł w Fordonie

Pięciu sprawców rzuciło się na chłopca. Niby chcieli, żeby pokazał, jaką ma koszulkę. Wtedy zaatakowali.

Był wieczór, 24 marca 2024r., ul. Wyszyńskiego w Bydgoszczy. Pięciu sprawców zaczepiło 14-latka przy przejściu dla pieszych. Chcieli niby sprawdzić, czy ma koszulkę klubową, a go pobili. Wszystko wskazywało na to, że sprawcy są pseudokibicami jednego z bydgoskich klubów sportowych. Trochę trwało, zanim kryminalni ich namierzyli.

– W pierwszej kolejności doszło do zatrzymania trzech z nich, to znaczy 15-latka, 16-latka oraz 17-latka z Bydgoszczy. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ w stosunku do 17-latka zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego – informuje mł. asp. Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji. – To jednak nie koniec sprawy. Policjanci dążyli do zatrzymania dwóch pozostałych sprawców.

Jednego z nich zlokalizowali w gminie Osielsko, akurat jechał samochodem i go zatrzymali. Ostatniego winnego, czyli 19-latka, funkcjonariusze namierzyli w Fordonie. W miniony wtorek (7 maja), o godz. 6:00 zapukali do drzwi jego mieszkania. Cała piątka stanie przed sądem.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker