Aktualności

Od maja zmiany rozkładów jazdy niektórych autobusów i tramwajów kursujących z i do Fordonu

1 maja zaczynają obowiązywać nowe rozkłady jazdy dla wybranych autobusów i tramwajów, też tych kursujących po Fordonie.

Nadchodzą letnie zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Zaczną obowiązywać już 1 maja 2024r. Od majówki autobus międzygminny linii 40, na trasie Przylesie P+R – Ostromecko (gmina Dąbrowa Chełmińska) będzie też jeździł w weekendy. Pierwszy sobotni oraz niedzielny kurs z przystanku początkowego w Fordonie będzie o godz. 8:10, natomiast ostatni autobus „czterdziestka” wyruszy stąd o godz. 20:40. Dojazd do Ostromecka trwa przeciętnie 23 minuty.

To nie jest jedyna zmiana. Następna dotyczy autobusu nr 73, jeżdżącego w dni powszednie średnio co godzinę, a w weekendy co 2-3 godziny na trasie pomiędzy Osiedlem Eskulapa a Kapuściskami.

Warto również sprawdzić rozkłady jazdy tramwajów, kursujących przez Fordon, tj. nr 7 z Łoskonia na Kapuściska, nr 10 z Pętli Niepodległości (lub trasy wydłużonej, z Łoskonia) do Lasu Gdańskiego oraz nr 11 z Pętli Niepodległości (lub znowu Łoskonia) na Bielawy, ponieważ na początku maja zostaną wprowadzone korekty. W dniach od 3 do 5 maja zostanie zamknięte torowisko na ul. Wojska Polskiego. W związku z tym, tramwaje jadące do/z Fordonu, nr 10 i nr 11, będą kursowały niestandardowo.

Rozkłady jazdy, w tym nowe, są podane na stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, www.zdmikp.bydgoszcz.pl.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker