Aktualności

Medycyna na Politechnice Bydgoskiej startuje w październiku 2024. Ile miejsc na 1. roku?

Przyszli lekarze będą studiować na Politechnice Bydgoskiej. Uczelnia ogłosiła warunki rekrutacji na rok akademicki 2024/2025.

Wydział Medyczny Politechniki Bydgoskiej to nowość, na jaką nie tylko kandydaci na lekarzy czekali od dawna. Uruchomienie kierunku stało się faktem. Uczelnia ogłosiła zasady naboru na nowy rok akademicki 2024/2025, w tym właśnie na medycynę. To będą 6-letnie, łącznie 12 semestrów, studia stacjonarne, jednolite magisterskie. Na pierwszym roku przewidziano 60 miejsc.

Na politechnice wskazują przedmioty, brane pod uwagę podczas naboru: – Ranking sumy punktów procentowych uzyskanych przez kandydata na pisemnym egzaminie maturalnym z biologii na poziomie rozszerzonym oraz z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, do wyboru spośród: chemii, matematyki, fizyki lub fizyki i astronomii.

Komisja rekrutacyjna znajduje się w Fordonie, przy ul. Kaliskiego 7. Można kontaktować się telefonicznie (52 340 88 20) w dni powszednie w godzinach 9:00-15:00 albo pisać maile na adres: rekrutacja@pbs.edu.pl.

Nabór jeszcze się nie rozpoczął (przecież dopiero we wtorek, 7 maja 2024r., zaczynają się matury). Pierwsza tura rekrutacji na studia będzie miała początek 3 czerwca i potrwa do 12 lipca.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker