Na sygnale

Passat z miejsca policyjnej kontroli odjechał na lawecie

Policyjny videorejestrator zarejestrował volkswagena, który o 36 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że samochodem kierowała kobieta, która nie posiadała prawo jazdy. Samochód został odholowany z drogi na parking. 32 – latka prowadząca pojazd już wkrótce odpowie przed sądem za swoje czyny.

Wczoraj  w Grudziądzu policjant patrolujący ten rejon nieoznakowanym radiowozem BMW zauważył zdecydowanie za szybko jadący samochód marki VW Passat. Pomiar prędkości jazdy tego pojazdu za pomocą videorejestratora wskazał, że samochód pędził 116 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 80 km/h. Taką jazdę natychmiast przerwał policjant zatrzymując osobę prowadzącą Volkswagena do kontroli.

Kobieta kierująca pojazdem stwierdziła,  że prawo jazdy już wcześniej odebrali jej policjanci. Samochód został usunięty z drogi i umieszczony na parkingu strzeżonym. Obowiązujące prawo nie daje możliwości zabezpieczenia samochodu w inny sposób poza sytuacją przekazania go innej osobie, która w czasie kontroli znajduje się w pojeździe i posiada uprawnienia do kierowania. Pokrycie kosztów usunięcia pojazdu to z pewnością dodatkowa dolegliwość dla nierozważnych kierowców decydujących się na jazdę bez prawo jazdy. Kobieta będzie odpowiadała za przekroczenie dozwolonej prędkości i kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień – informuje  asp. szt. Jacek Jeleniewski,Oficer Prasowy, Komendanta Miejskiego Policji.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker