Styl życia

Kolejne miniosiedle domów szeregowych w Fordonie już w budowie

Trwa budowa miniosiedla przy ul. Sielskiej w Fordonie. Piszemy, jakie są metraże i jakie ceny.

Osiedle Bajkowe, nowa inwestycja mieszkaniowa, powstaje przy ul. Sielskiej na skraju Starego Fordonu, w pobliżu Bajki. Rozpoczęła się budowa pięciu budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, do których będzie można się wprowadzić najwcześniej w przyszłym roku. To będą domy o powierzchni od 89 do 185 metrów kwadratowych (parter plus piętro), natomiast działki mają metraże od 136 do 350 m kw. Najmniejsze domy będą miały po cztery pokoje, największe po siedem. Każdy dom będzie posiadał garaż albo miejsce postojowe i ogródek. Budynki zostaną wyposażone w instalacje fotowoltaiczne, systemy ogrzewania podłogowego oraz wyprowadzenie pod stację ładowania samochodów.

Budowa miniosiedla jest prowadzona etapami. Ceny za lokale, oddawane do użytku w stanie deweloperskim, zaczynają się od około 7400 zł za m kw., a kończą na około 8650 zł/m kw. Część szeregowców już została sprzedana, ale sprzedaż także jest realizowana w etapach, np. niektóre domy pojawią się w ofercie dla klientów w 2025r.

To nie pierwsza tego rodzaju inwestycja w naszej dzielnicy. Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa zbudowała miniosiedle domów, także szeregowych, na Osiedlu Pod Sosnami, na Osiedlu Niepodległości. W ramach pierwszego etapu, FSM zleciła budowę 25 domów. Ta budowa zaczęła się pod koniec 2020r., natomiast pierwsi lokatorzy mieszkali w nowych domach już w ubiegłym roku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker