Na sygnale

Upał może zabić nie tylko zwierzęta ale i ludzi

Trwające upały są groźne, zarówno dla ludzi oraz zwierząt.  Interwencja Policji uratowały zamkniętego w samochodzie gołębia.

Wysoka temperatura i brak wyobraźni może być przyczyną tragedii. Szczególnie wtedy, gdy w tej aurze pogodowej, pozostawia ktoś w zamkniętym samochodzie na przykład dzieci oraz zwierzęta. Grozi im nawet śmierć z powodu przegrzania.

Przykładem niebezpiecznej sytuacji może być wczorajsza  policyjna interwencja. W zamkniętym Cinquecento, znajdował  się w klatce gołąb. Policjanci podjęli szybką decyzję o wybiciu w pojeździe szyby. Ptak niezwłocznie trafił do weterynarza. Podczas mierzenia mu temperatury zabrakło skali na termometrze!

– Policjanci ustalili, że właściciele pojazdu przyjechali do lekarza, a wizyta nieco się przeciągnęła. Na podkreślenie zasługuje postawa mieszkańców, którzy widząc całe zajście, wykazali się empatią i właściwie zareagowali. Policja apeluje, aby kategorycznie nie zostawiać w szczelnie zamkniętym samochodzie, jeszcze wystawionym na słońcu, nawet na chwilę, ludzi czy zwierząt. Podczas przegrzania może dojść do nieodwracalnych zmian w organizmie, a nawet śmierci – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy KPP Inowrocław

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker