Na sygnale

Za posługiwanie się podrobionym prawem jazdy grozi kara do 5 lat więzienia

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali kierującego Mazdą, który w pobliżu przejścia dla pieszych przekroczył prędkość.  Później okazał się zalaminowaną kserokopią swojego prawa jazdy. Za posługiwanie się dokumentem jako autentycznym może mu teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego nabrali podejrzenia co do autentyczności dokumentu.  Po krótkiej chwili  mężczyzna przyznał się do zrobienia ksera swojego prawa jazdy oraz zalaminowania go. Dodatkowo w policyjnych systemach widniała informacja o zatrzymaniu prawa jazdy w 2016 roku za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości. Mając podejrzenia w sprawie podrobienia dokumentu i posługiwania się nim jako autentycznym, 59-letni kierujący trafił do komendy.

Dalsze czynności w sprawie pozwoliły ustalić, że kopię prawa jazdy mężczyzna zrobił jeszcze przed zatrzymaniem uprawnień, a ze względu na podjętą decyzję wydziału komunikacji o cofnięciu uprawnień, zaczął się nią posługiwać.  59-latek odpowie także za prowadzenie pojazdu pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Za taką próbę oszukania funkcjonariuszy podczas kontroli może mu grozić kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.  

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker