Na sygnale

Policjanci udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie

Policjanci z Bydgoszczy pomogli w Przyjezierzu mężczyźnie, który nagle stracił przytomność. Błyskawiczna interwencja i fachowo udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna prawdopodobnie uratowały życie 34 – letniego mieszkańca Gniezna.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy pełnili służbę na terenie Przyjezierza. Krótko przed godziną 1.00 w nocy zauważyli na ulicy Świerkowej mężczyznę, który nagle osunął się na ziemię. Posterunkowi Sławomir Fac i Łukasz Smykowski natychmiast pobiegli sprawdzić co się stało.

Policjanci, w związku z tym, że mężczyzna nie reagował na głos i dotyk, sprawdzili drożność dróg oddechowych i ułożyli go w bezpiecznej pozycji. Czekając na przyjazd karetki stwierdzili jednak, że 34 – letni mieszkaniec Gniezna przestał oddychać. Funkcjonariusze rozpoczęli działania ratunkowe. Po wykonaniu jednego cyklu resuscytacji krążeniowo-oddechowej mężczyzna na krótko odzyskał świadomość. 34 – latek do czasu przyjazdu karetki pogotowia czterokrotnie tracił oddech. Jego stan poprawił się dopiero po podaniu leków.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker