Na sygnale

Policja ostrzega! Uwaga na obwoźnych handlarzy

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Zdarza się, że do naszych domów pukają nieuczciwi akwizytorzy. Oferują sprzedaż różnych towarów lub usług. Zazwyczaj, są to dwie osoby. Kiedy jedna zajmuje rozmową, druga przeszukuje pomieszczenia w poszukiwaniu pieniędzy i różnych cennych przedmiotów.

Zdarzają się również przypadki, że do drzwi mieszkania puka jedna kobieta. Jej wspólnik czeka na nią w aucie zaparkowanym nieopodal posesji. Tak właśnie było tym razem.

Do jednego z otwartych mieszkań weszła kobieta. Kiedy spostrzegła lokatorkę, zaoferowała jej do sprzedaży odzież. Dopiero po wyjściu handlarki pokrzywdzona zorientowała się, że zginął jej portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Policjanci apelują o to, aby nawet przebywając w mieszkaniach, zamykać je na klucz. Warto też dokumenty oraz pieniądze nie pozostawiać w miejscach widocznych dla osób odwiedzających. Sprzedaż odzieży, leczniczych kołder, kalendarzy czy sprzętu agd, mogą być jedynie pretekstem, by wejść do mieszkania. Szczególnie na tego typu sytuacje należy uczulać Seniorów. Złodziej mogą łatwo żerować na ich łatwowierności, dobrym sercu i próbować wejść do mieszkania np. pod pretekstem złego samopoczucia i potrzeby napicia się wody. O wszelkich niepokojących wizytach osób nieznajomych należy informować policję pod numerami alarmowymi 997 lub 112 – informuje mł. asp. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy, KPP Nakło nad Notecią

T

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker