Aktualności

Policjanci z grupy „SPEED” namierzyli motocyklistę który przekroczył prędkość o 53km/h

47–letni sprawca wykroczeń za bezmyślną jazdę odpowie przed sądem

Grudziądzcy policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali  47-letniego mężczyzna który  jechał  motorem marki KTM  zbyt szybko. W dodatku nie posiadał prawa jazdy. Policyjna kontrola zakończyła się usunięciem motocykla z drogi.

Wczoraj policjanci z grupy „SPEED” patrolowali obwodnice miasta nieoznakowanym radiowozem BMW z videorejestratorem zauważyli motocyklistę, który nierozważnie zdecydował się wyprzedzić jadący przed nim pojazd pomimo zakazu. Kierujący nie tylko zignorował znak pionowy zabraniający wyprzedzania. Policyjny vidorejestrator wskazał, że jednoślad pędził 123 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 70 km/h. 

-Mężczyzna nie posiadł prawa jazdy, gdyż dokument został mu wcześniej już zatrzymany. W takim przypadku zgodnie z obowiązującym prawem pojazd zostaje odholowany z drogi na koszt właściciela, dlatego policjanci wydali dyspozycję usunięcia motocykla na parking. Sprawca wykroczeń nie posiadał także przy sobie dokumentów od pojazdu, które są wymagane w sytuacji, gdy motocykl jest zarejestrowany w innym kraju niż Polska. W celu zastosowania surowszej kary funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie mężczyzny przez sąd, który może jednocześnie zastosować wobec lekceważącego prawo sprawcy wykroczeń zakaz prowadzenia pojazdów – informuje  asp. sztab. Jacek Jeleniewski,Oficer Prasowy, Komendanta Miejskiego Policji  w Grudziądzu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker