Aktualności

Majówka z historią w Myslęcinku

Majówka z historią LPKiW w Myslęcinku zaprasza całe rodziny z Fordonu w niedzielę 18 maja o godzinie 11.00 do Parku Rozrywki na „Majówkę z historią”.  Przed bramą wejściową stanie pojazd wojskowy Skorpion-3.

Wszystkie atrakcje tego wydarzenia zlokalizowane będą w okolicy wejścia do Zaginionego Świata. Od godziny 11.00 będzie można dokładnie obejrzeć historyczne, ale także współczesne pojazdy, mundury oraz wyposażenie wojskowe. Przed bramą wejściową staną pojazd wojskowy Skorpion-3 i namiot NS-10. W tym dniu w Myślęcinku powstanie także obozowisko rycerskie stworzone pod hasłem „od średniowiecznej kuchni do izby rycerskiej”. Oprowadzać po nim będzie przewodnik.

Na terenie Parku Rozrywki odbędą się manewry lekkiej piechoty, rycerskie potyczki i gry wojenne. Historia Ziemi będzie prezentowana w muzeum paleontologicznym znajdującym się tuż przy wejściu do Zaginionego Świata. Jednym z elementów Majówki z historią będzie rękodzielnictwo. Dzieci zapraszamy na warsztaty filcowania i wikliniarstwa, a ponadto wzdłuż drogi będą rozstawione stoiska z miodem, haftem, rzeźbą, wikliną i wyrobami z ręcznie filcowanej wełny. Wejście na teren imprezy jest bezpłatne. 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker