Aktualności

Bydgoscy policjanci uczestniczyli w X edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki

Wczoraj na terenie UKW w Bydgoszczy policjanci z bydgoskiej komendy wzięli udział w jubileuszowej X edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Przedsięwzięcie co roku organizują bydgoskie uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Collegium Medicum UMK, Wyższa Szkoła Gospodarki oraz Bydgoska Szkoła Wyższa.

 Najmłodsi dowiedzieli się, w jaki sposób i przy pomocy jakich narzędzi policyjny technik zabezpiecza ślady pozostawione np. przez złodzieja. Ponadto na każdego z odwiedzających policyjne stoisko czekała miła niespodzianka. Od każdego malucha został pobrany odcisk dłoni, na którym było widać ślady linii papilarnych. Wśród dzieci wzbudziło to duże zainteresowanie. Z ciekawością wysłuchały także kilku słów na temat codziennej pracy technika, a pamiątkowy odcisk zabrały ze sobą do domu.
Duże zainteresowanie wśród odwiedzających wzbudziło także Mobilne Centrum Monitoringu umieszczone w specjalnie przystosowanym do tego pojeździe. Dzieci z ciekawością zapoznawały się z wyposażeniem oraz wysłuchały kilku słów o pracy operatora MCM.

Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieciaków był jak zawsze pokaz posłuszeństwa policyjnego psa, który przeprowadził przewodnik psa służbowego asp. szt. Krzysztof Dąbrowski z KMP w Bydgoszczy. Przewodnik opowiedział także najmłodszym o najważniejszych zasadach, do których należy się stosować podczas kontaktu z obcym psem. Pokaz zakończył się gromkimi brawami dla przewodnika i jego przyjaciela – informuje podkom.Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker