Aktualności

„Bezpieczny internet – cyberprzemoc”

„Bezpieczny internet – cyberprzemoc” to temat przewodni spotkania, które odbyło się w Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznej w Fordonie. Wzięli w nim udział przedstawiciele bydgoskiej policji i straży miejskiej. Mundurowi uświadamiali i przestrzegali uczestników przed czyhającymi na co dzień zagrożeniami.

W Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznej w Fordonie odbyło się spotkanie w ramach projektu socjalnego „Praca z osobą i rodziną z problemem przemocy”.  Tematem przewodnim spotkania był „Bezpieczny internet – cyberprzemoc”.  W spotkaniu wzięło udział aż 20 rodzin. Rodzice wraz z dziećmi mieli okazję obejrzeć bajki „Owce w sieci”, które są elementem edukacji o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Rodzice po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć „bajki” wspólnie ze swoimi dziećmi. Gdy dzieci poszły bawić się do ogrodu ich rodzice obejrzeli prezentację strażnika miejskiego obrazującą prawdziwe zagrożenia i to co mogą oglądać dzieci w internecie bez ich wiedzy. A może to być przypadkiem: ciężka pornografia, zabijanie na żywo lub katowanie zwierząt.

Burzliwa dyskusja o konsekwencjach braku nadzoru nad tym co robi dziecko w internecie przekonała rodziców do kontroli swoich pociech. Na zakończenie spotkania asp. Jacek Sudoł prosił o kontaktowanie się z policjantami z komisariatu w Fordonie w przypadkach gdy nawet tylko podejrzewają, że coś się złego dzieje z ich dziećmi, a może być to związane z przemocą, stalkingiem, pedofilią itp. Policjanci zawsze pomogą i sprawdzą wątpliwe sytuacje – mówi  Monika Karska z Wydziału Prewencji KMP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker