Na sygnale

Handlowali marihuaną i MDMA. Grożą im surowe kary

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli marihuanę i MDMA. Z tych narkotyków można by było zrobić ponad 70 porcji. Do sprawy zostały zatrzymane trzy osoby. Jedna z nich została aresztowana na najbliższe dwa miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu bydgoskiego może posiadać zakazane środki psychoaktywne. Zauważyli, jak na wytypowaną posesję wjeżdżają trzy samochody. Kierowcy pojazdów po chwili opuścili dom. Wówczas kryminalni przystąpili do realizacji. Osoby na widok funkcjonariuszy rzuciły się do ucieczki. Dwóch z nich od razu zostało zatrzymanych i obezwładnionych. Trzeci wpadł w ręce policjantów po krótkim pościgu.

W trakcie ucieczki 19-latek wyrzucił woreczki z zielonym suszem roślinnym, brązowym proszkiem oraz aluminiowe zawiniątko. Kryminalni w mieszkaniu  24-latka zabezpieczyli woreczki z brązowym proszkiem. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone środki to marihuana i MDMA. Cała trójka została dowieziona do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mundurowi przedstawili 24 i 23-latkowi zarzut posiadania narkotyków. Natomiast 19-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na dwa miesiące – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker