Na sygnale

Kręcili film do „sieci”. Jeden z nich upadł. Drugi wyciągnął nóż i zadał leżącemu ciosy szyję.

Film miał trafić do „sieci”. Grę aktorską przerwali policjanci. Poszukiwany bydgoszczanin odpowie za bezmyślność. Razem z kolegami zaaranżował atak nożownika. Jeden z nich upadł. Drugi wyciągnął nóż i zadał leżącemu ciosy w okolicę szyi. Wszystko było nagrywane.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 17:10 przy ulicy Focha na przystanku autobusowym, na wysokości Multikina. Tam patrol pieszy  zauważył dwóch szarpiących się mężczyzn.W pewnym momencie jeden z nich upadł.  Drugi wyciągnął  nóż i zadał leżącemu ciosy w okolicę szyi. Następnie wytarł ostrze o bluzę i zadał kilka kolejnych ciosów. Mundurowi natychmiast pobiegli w ich kierunku i wezwali do pomocy patrol zmotoryzowany.

Na miejscu nie dowierzali sytuacji. Atakowany mężczyzna wstał z chodnika i z uśmiechem zaczął obejmować napastnika. Okazało się, że mężczyźni nagrywali film na potrzeby jednego z portali internetowych. Natomiast „kamerzysta” na widok biegnących policjantów uciekł. Wyszło, że 39-letni „napastnik” jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do  Zakładu Karnego. Bydgoszczanin został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Policjanci  przedstawili 39-latkowi zarzut dotyczący wywołania niepotrzebnej czynności wprowadzając w błąd organ ochrony  porządku publicznego. Za to grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł .Funkcjonariusze nie wykluczają przedstawienia dodatkowych zarzutów dotyczących zakłócenia spokoju i porządku publicznego  oraz posiadania w miejscu publicznym noża . Odgrywanie brutalnych scen w miejscu publicznym może mieć negatywny wpływ na dzieci i młodzież – dodaje kom. Przemysław Słomski.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker