Na sygnale

Kręcili film do „sieci”. Jeden z nich upadł. Drugi wyciągnął nóż i zadał leżącemu ciosy szyję.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Film miał trafić do „sieci”. Grę aktorską przerwali policjanci. Poszukiwany bydgoszczanin odpowie za bezmyślność. Razem z kolegami zaaranżował atak nożownika. Jeden z nich upadł. Drugi wyciągnął nóż i zadał leżącemu ciosy w okolicę szyi. Wszystko było nagrywane.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 17:10 przy ulicy Focha na przystanku autobusowym, na wysokości Multikina. Tam patrol pieszy  zauważył dwóch szarpiących się mężczyzn.W pewnym momencie jeden z nich upadł.  Drugi wyciągnął  nóż i zadał leżącemu ciosy w okolicę szyi. Następnie wytarł ostrze o bluzę i zadał kilka kolejnych ciosów. Mundurowi natychmiast pobiegli w ich kierunku i wezwali do pomocy patrol zmotoryzowany.

Na miejscu nie dowierzali sytuacji. Atakowany mężczyzna wstał z chodnika i z uśmiechem zaczął obejmować napastnika. Okazało się, że mężczyźni nagrywali film na potrzeby jednego z portali internetowych. Natomiast „kamerzysta” na widok biegnących policjantów uciekł. Wyszło, że 39-letni „napastnik” jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do  Zakładu Karnego. Bydgoszczanin został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Policjanci  przedstawili 39-latkowi zarzut dotyczący wywołania niepotrzebnej czynności wprowadzając w błąd organ ochrony  porządku publicznego. Za to grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł .Funkcjonariusze nie wykluczają przedstawienia dodatkowych zarzutów dotyczących zakłócenia spokoju i porządku publicznego  oraz posiadania w miejscu publicznym noża . Odgrywanie brutalnych scen w miejscu publicznym może mieć negatywny wpływ na dzieci i młodzież – dodaje kom. Przemysław Słomski.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker