Na sygnale

Policja ostrzega przed oszustami internetowymi

Oszuści działający za pośrednictwem sieci internetowej w dalszym ciągu są aktywni. Oferując do sprzedaży różnego rodzaju produkty naciągają potencjalnych klientów. Policja apeluje o ostrożność. Ostatnio klienci zapłacili za zamówiony towar, zanim go otrzymali. W konsekwencji towar do nich nie dotarł, a pokrzywdzeni stracili wpłaconą gotówkę.

Policja przypomina, że internet wykorzystują również ludzie nieuczciwi. Oszuści czyhają na swoje ofiary. Wykorzystując ich nieuwagę, pośpiech, podekscytowanie i chęć posiadania jak najszybciej i jak najtaniej wybranej rzeczy.

Mundurowi radzą, aby internauci byli czujni przy zawieraniu transakcji przez internet. Dotyczy to szczególnie przypadków, kiedy sprzedawcą jest osoba prywatna, a nie sklep internetowy. Należy uważać na tzw.: ,,super okazje”. Nie zawsze to, co widoczne jest na zdjęciu musi być takie samo w rzeczywistości. Warto sprawdzić wiarygodność sprzedawcy oraz opinie kupujących na jego temat. Najbardziej wiarygodni są ci sprzedawcy, którzy umożliwiają opłacenie przesyłki przy jej odbiorze.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker