Na sygnale

Policja ostrzega przed oszustami internetowymi

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Oszuści działający za pośrednictwem sieci internetowej w dalszym ciągu są aktywni. Oferując do sprzedaży różnego rodzaju produkty naciągają potencjalnych klientów. Policja apeluje o ostrożność. Ostatnio klienci zapłacili za zamówiony towar, zanim go otrzymali. W konsekwencji towar do nich nie dotarł, a pokrzywdzeni stracili wpłaconą gotówkę.

Policja przypomina, że internet wykorzystują również ludzie nieuczciwi. Oszuści czyhają na swoje ofiary. Wykorzystując ich nieuwagę, pośpiech, podekscytowanie i chęć posiadania jak najszybciej i jak najtaniej wybranej rzeczy.

Mundurowi radzą, aby internauci byli czujni przy zawieraniu transakcji przez internet. Dotyczy to szczególnie przypadków, kiedy sprzedawcą jest osoba prywatna, a nie sklep internetowy. Należy uważać na tzw.: ,,super okazje”. Nie zawsze to, co widoczne jest na zdjęciu musi być takie samo w rzeczywistości. Warto sprawdzić wiarygodność sprzedawcy oraz opinie kupujących na jego temat. Najbardziej wiarygodni są ci sprzedawcy, którzy umożliwiają opłacenie przesyłki przy jej odbiorze.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker