Na sygnale

Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę Opla

 

Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjant bez problemu go obezwładnił i wezwał kolegów.

St. sierż. Patryk Sulkowski, pełniący na co dzień służbę w „patrolówce” w Komisariacie Policji w Nowem  będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.  W okolicach miejscowości Michale zauważył jadącego środkiem jezdni Opla. Kierujący często zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając tym samym policjanta, jak i innych kierujących, do gwałtownego hamowania.

Kiedy kierowca Vectry zatrzymał się „w korku”, policjant natychmiast podbiegł do niego. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol.  Funkcjonariusz obezwładnił kierowcę i zmusił go do opuszczenia auta. Zabrał mu też kluczyki i dopilnował, aby nie uciekł.

Wezwani na miejsce policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę. Alkotest wykazał u mężczyzny ponad 2,7 promila. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły być może uniknąć tragedii na drodze Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka może powiadomić o tym funkcjonariuszy, którzy natychmiast spr

awdzą taki sygnał.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker