Na sygnale

Pędził TOYOTĄ przez miasto 139 km/h mając we krwi pona 2 promile alkoholu

Grudziądzcy policjanci wykluczyli z ruchu kierowcę Toyoty, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie pędził przez miasto 139 km/h. Bezmyślny 56-latek stracił już prawo jazdy. Wkrótce grudziądzanin stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia

Policjanci patrolujący teren miasta nieoznakowanym radiowozem bmw z videorejestraorem  zauważyli bardzo szybko jadącą Toyotę.  Policyjny videorejestrator wskazał, że auto pędziło z prędkością 139 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 80 km/h. Okazało się, że pojazdem kierował 56-latek.. Alkomat wskazał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Oczywiście do dalszej jazdy już go nie dopuszczono. Funkcjonariusze zatrzymali bezmyślnemu kierowcy prawo jazdy. 

Mundurowi do Sądu Rejonowego w Grudziądzu skierują dwie sprawy. Pierwsza dotyczyła będzie przestępstwa, czyli kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Druga to wykroczenie polegające na przekroczeniu dozwolonej  prędkości o 59 km/h. Informacja o tym przewinieniu trafi teraz do właściwego starosty, który wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy. Kierowca jednak, z uwagi na spożyty alkohol, będzie musiał zdecydowanie dłużej powstrzymać się od siadania za kierownicą.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker