Na sygnale

Aby nie stracić prawa jazdy, kierowca FIATA wręczył policjantom łapówkę

Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

55-latek odpowie za wręczenie łapówki policjantom. Mężczyzna chciał w ten sposób załatwić sprawę popełnionego wykroczenia. W terenie zabudowanym  jechał FIATEM DUCATO 105 km/h.

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” na ulicą Jana Pawła II zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat Ducato. Kierowca tego pojazdu, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 55km/h (105/50). Funkcjonariusze  poinformowali kierowcę o zatrzymaniu prawa jazdy oraz o nałożeniu na niego mandatu karnego w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Wówczas 55-latek zaproponował funkcjonariuszom 500 złotych w zamian za odzyskanie prawa jazdy. Mundurowi zapytali się go czy zdaje sobie sprawę z tego, że to jest przestępstwo. Odpowiedział twierdząco, po czym włożył pieniądze do dowodu rejestracyjnego i wręczył policjantowi.

-Pieniądze zostały zabezpieczone. Na miejsce przyjechał technik kryminalistyki oraz drugi patrol, który zabrał mężczyznę do komisariatu na Wyżynach. Natomiast fiat został przekazany wskazanej przez niego osobie. Zatrzymany 55-latek stanął przed obliczem oskarżyciela. Za to przestępstwo grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker