Na sygnale

Aby nie stracić prawa jazdy, kierowca FIATA wręczył policjantom łapówkę

Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10

55-latek odpowie za wręczenie łapówki policjantom. Mężczyzna chciał w ten sposób załatwić sprawę popełnionego wykroczenia. W terenie zabudowanym  jechał FIATEM DUCATO 105 km/h.

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” na ulicą Jana Pawła II zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat Ducato. Kierowca tego pojazdu, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 55km/h (105/50). Funkcjonariusze  poinformowali kierowcę o zatrzymaniu prawa jazdy oraz o nałożeniu na niego mandatu karnego w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Wówczas 55-latek zaproponował funkcjonariuszom 500 złotych w zamian za odzyskanie prawa jazdy. Mundurowi zapytali się go czy zdaje sobie sprawę z tego, że to jest przestępstwo. Odpowiedział twierdząco, po czym włożył pieniądze do dowodu rejestracyjnego i wręczył policjantowi.

-Pieniądze zostały zabezpieczone. Na miejsce przyjechał technik kryminalistyki oraz drugi patrol, który zabrał mężczyznę do komisariatu na Wyżynach. Natomiast fiat został przekazany wskazanej przez niego osobie. Zatrzymany 55-latek stanął przed obliczem oskarżyciela. Za to przestępstwo grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker