Na sygnale

29-latka znieważyła ratownika medycznego, policjantów i strażników

Krewkiej kobiecie może grozić do 5 lat więzienia   

Na 3-miesiące tymczasowego aresztu trafiła mieszkanka Włocławka, która dokonała od kwietnia do września tego roku kilku przestępstw oraz kilkunastu wykroczeń na terenie miasta. 29-latka usłyszała siedem zarzutów związanych ze znieważeniem ratownika medycznego, policjantów i strażników miejskich oraz czterokrotnego  zniszczenie mienia. W sprawach o wykroczenie usłyszała 12 zarzutów dotyczących podpaleń śmietników. Za te czyny może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę mundurowi ustalili, że podpalone zostały śmieci w trzech pojemnikach metalowych i jednym plastikowym. Ze względu na zachowanie 29-latki została wezwana pomoc medyczna, która zabrała kobietę do szpitala na badania. W trakcie tych badań włocławianka była agresywna i znieważyła słownie ratownika medycznego oraz dokonała zniszczenia stojaka do kroplówek, a także drzwi od pomieszczenia w szpitalu.    

Po badaniach mundurowi zatrzymali sprawczynię, która trafiła do policyjnej celi. To nie były jej jedyne przestępstwa, gdyż od kwietnia do sierpnia 29-latka usłyszała już od mundurowych pięć zarzutów związanych z podpaleniami śmietników na oś. Południe, uszkodzeniem drzwi do restauracji na Placu Wolności oraz znieważenia policjantów i strażników miejskich podczas wykonywanych czynności. Dodatkowo w lipcu został skierowany wniosek do sądu w sprawie ośmiu wykroczeń dotyczących podpalenia śmietników jakich dokonała zatrzymana od kwietnia do czerwca.  

-Po zapoznaniu się z aktami sprawy sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niej 3-miesięczny areszt tymczasowy – informuje  st. sierż. Tomasz Tomaszewski, Zespół Komunikacji Społecznej  Komenda Miejska Policji we Włocławku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker