Aktualności

Do Carrefoura w Fordonie można przyjść z własnymi opakowaniami!

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

W hipermarkecie Carrefour w Fordonie przy ul. Skarżyńskiego 2 można przyjść po zakupy ze swoimi woreczkami, słoikami i pudełkami. Jest to zgodne z ideą „ zero waste” czyli „brak śmieci”.

Hipermarket Carrefour w Galerii Fordon  to pierwszy sklep sieci, w którym klienci mogą kupić produkty na wagę do swoich opakowań. Poza zważeniem warzyw i owoców do swojego woreczka, co sieć umożliwia w swoich sklepach, w fordońskim hipermarkecie klienci mogą do własnych opakowań kupić też inne produkty na wagę. Są wśród nich, m.in. wędliny, sery, kapusta, czy ogórki kiszone.

Każdy, kto zechce wybrać się na przyjaźniejsze dla środowiska zakupy, powinien tylko pamiętać, aby zabrać z domu swoje pudełeczka lub słoiki. W sklepie wystarczy przekazać opakowanie pracownikowi obsługującemu wybrane stoisko z produktami. Sprzedawca wytaruje pudełko, nałoży do niego produkt i przyklei na spód opakowania etykietę wagi do zeskanowania przy kasie. Ponadto, Carrefour Polska zamierza do końca 2020 roku wprowadzić do sprzedaży torby kasowe pochodzące wyłącznie z recyklingu odpadów powstających w sklepach sieci.

Opracowano na podstawie NOWY MARKETING

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker