Aktualności

Bezpieczny ostatni weekend wakacji na bydgoskich drogach

Funkcjonariusze odnotowali w tych dniach tylko 35 kolizji

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Bydgoscy policjanci w ostatni weekend sierpnia prowadzili wzmożone działania na drogach. Akcję „Ostatni weekend wakacji” mundurowi rozpoczęli w piątek, a zakończyli wczoraj. Działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym podczas powrotów do domów.

Ostatni weekend wakacji to już czas powrotów do domów i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego od piątku (30.08.19) do wczoraj (01.09.19) bydgoscy policjanci prowadzili działania ”Ostatni weekend wakacji”. Policjanci reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie.

Przez weekend na drogach naszego powiatu doszło do jednego wypadku, w którym ranna została jedna osoba. Funkcjonariusze odnotowali w tych dniach tylko 35 kolizji.

 -Na podkreślenie zasługuje również fakt, że na niemal 2,5 tysiąca kontroli stanu trzeźwości, przeprowadzonych w trakcie ostatniego weekendu, policjanci ujawnili tylko jeden przypadek, kiedy kierowca wsiadł za „kółko” po wypiciu wcześniej alkoholu. Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 730 kontroli pojazdów, a także zatrzymali jedną osobę, która złamała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker