Aktualności

Jeremi się ogarnia. LOL. Warsztaty teatralno-ruchowe

 

XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy w porozumieniu z Teatrem Kameralnym zgłosiło swój projekt w tegorocznej edycji Kooperacje – Fordon 2021 i otrzymało środki na organizację warsztatów zatytułowanych „Jeremi się ogarnia. LOL. Warsztaty teatralno-ruchowe dla młodzieży”

Warsztaty teatralno-ruchowe poprowadzą osoby związane na co dzień z Teatrem Kameralnym w Bydgoszczy:– aktorka Katarzyna Chmara, która ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi, tam również realizuje swoje studia doktoranckie. Pracy z dziećmi i młodzieżą uczyła się na studiach w Coláiste Stiofáin Naofa College of Further Education w Cork w Irlandii. Angażuje się w promowanie sztuki improwizacji scenicznej w Polsce. Jest m.in. współzałożycielką teatru improwizacji „wymyWammy” oraz członkinią europejskiego projektu improwizacji „Ohana”. Instruktorka teatralna, wykładowczyni, nauczycielka.

Emilia Malczyk z Działu Artystycznego i Działu Edukacji Teatru Kameralnego, animator kultury, instruktor improwizacji ruchu i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Pracowała z sukcesami jako choreograf, aktorka i reżyser w wielu projektach teatralnych i filmowych.

Autorem scenariusza jest Szymon Jachimek – aktor współpracujący z Teatrem Kameralnym, artysta kabaretowy, autor sztuk dla dzieci i młodzieży. Znany między innymi z występów z kabaretem Limo, a także z kilkunastu ról filmowych i teatralnych. Obecnie zajmuje się głównie improwizacją komediową i pisaniem sztuk. Oprócz tego jest komentatorem „Szkła kontaktowego” w TVN 24 oraz autorem recitalu kabaretowego „Z dala od tonacji”. 

Warsztaty odbywać się będą w okresie od 6 września do 31 października, a zakończą się pokazem finałowym, mającym miejsce na początku listopada.

Czas – start

Podczas pierwszego tygodnia, po rozpoczęciu roku szkolnego, wśród uczniów klas teatralnych, został przeprowadzony nabór uczestników warsztatów „Jeremi się ogarnia. LOL.”. Pierwsze zajęcia warsztatowe odbędą się 6 września od godziny 16:30 w HANGARZE KULTURY.

Warsztat I

Wczoraj w HANGARZE odbyło się pierwsze spotkanie w ramach warsztatów „Jeremi się ogarnia. LOL. …”.Młodzież wspólnie z prowadzącymi p. Kasią Chmarą oraz p. Emilią Malczyk, zapoznała się ze scenariuszem, nad którym pracować będą przez najbliższe siedem tygodni. Zajęcia upłynęły na rozmowach nad zaproponowanym tekstem, jego kształtem i formą jego przedstawienia. Życzymy owocnej pracy!

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker