Aktualności

Kolędy 2023/2024 w fordońskich parafiach. Pod tymi adresami księża pokażą się najwcześniej

Kolędy w Fordonie zaczną się w środę, 27 grudnia. Piszemy, gdzie księża z okolicznych parafii rozpoczną wizyty duszpasterskie.

Podajemy, gdzie zaczną się kolędy w fordońskich parafiach w sezonie 2023/2024. Publikujemy informacje o wizytach duszpasterskich tylko pierwszego dnia. Następne terminy i adresy trzeba już sprawdzić na stronie internetowej konkretnej parafii albo na miejscu, to znaczy w gablocie z ogłoszeniami w swoim kościele.

Parafia św. Mikołaja w Starym Fordonie zaczyna kolędy 27 grudnia, czyli w środę, o godz. 16.00. Tego dnia wizyt księży mogą spodziewać się mieszkańcy ul. Wyszogrodzkiej, Opalowej, Azbestowej, Podłużnej i Kwarcowej. Kapłani z parafii św. Jana (też Stary Fordon) zaczną kolędy 28 grudnia, a zatem w czwartek. Wówczas złożą wizyty mieszkańcom bloków na ul. Siedzikówny 1 (numery mieszkań 1-30), Siedzikówny 1A (1-20), Siedzikówny 3 (1-20) oraz Swobodnej 16 (1-10), początek o 16.00.

W parafii pw. św. Mateusza na osiedlu Szybowników księża rozpoczną odwiedziny duszpasterskie w środę, 27 grudnia, od rodzin, mieszkających przy ul. Bachledy 2, Chałubińskiego 1 i Palińskiego. Kolędy zaczną się o godz. 16.00. W kościele św. Łukasza i Rity na Mariampolu kolędy również zaczną się 27 grudnia od godz. 16.00, najpierw u bydgoszczan z bloków na ul. Gieryna 2 i Bora-Komorowskiego 47. Mieszkańcy osiedli Bohaterów i Przylesia przyjmą kolędę z parafii pw. Matki Bożej Królowej Męczenników. Kapłani zaczną ją również 27 grudnia (godz. 16.00) od ul. Witeckiego 1 (numery mieszkań 1-39, 40-79, 80-114).

W parafii pw. św. Jana Pawła II na Bohaterów kolędy będą od najbliższego czwartku, 28 grudnia. Jako pierwsi mogą ich oczekiwać mieszkańcy bloku przy ul. Igrzyskowej 3 (numery mieszkań od 1 do 62). Ksiądz zacznie chodzić do wiernych od godz. 15.30.

Kolędy w parafii św. Faustyny na Bohaterów zaczną się 28 grudnia, a plan kolędy zostanie podany 26 grudnia. Parafia św. Marka na Tatrzańskim rozpocznie kolędy najpóźniej w Fordonie, bo nastąpi to 2 stycznia. W 2. dzień świąt Bożego Narodzenia księża z tutejszego kościoła mają podać rozpiskę wizyt, które złożą w mieszkaniach swoich wiernych w najbliższych tygodniach.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker