Wtorek 16 stycznia 2018
Meritum

Quady to wspaniała zabawka służąca do spędzania wolnego czasu. Co sądzicie o użytkowniu tych pojazdów przez nieletnich?

Fot. archiwum Infofordon zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum Infofordon zdjęcie ilustracyjne

Dorośli użytkownicy qadów zdaja sobie sprawę z konsekwencji jazdy tymi pojazdami.  Zamieszczone poniżej zdjęcia obrazują dorosłych mieszkańców Fordonu przed wyruszeniem w plener. Jednak coraz  wiecej młodych  pasjonatów motoryzacji sięga po ten pojazd.  Często są  one  prezentami na I Komunię.  Kilkuletnie dzieci jeżdżą nimi bez wymaganych uprawnień. Czy rodzice  zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw ?

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku

Kroniki policyjne zanotowały już kilka wypadków  z udziałem nieletnich prowadzących qady.  Oto ostatnie tego typu wypadki.  Sześcioletnia Karina wyjechała na wycieczkę quadem z 14-letnią kuzynką i jej o dwa lata młodszym bratem. Pojazd przewrócił się i przygniótł najmłodszą pasażerkę która zmarła na miesjcu. W  innym wypadku quada zginął 5-latek. Jego 10-letni brat trafił do szpitala. Jechali pojazdem po drodze publicznej!

Poza drogami publicznymi, na drogach niepublicznych i prywatnych, obowiązują takie same przepisy ruchu drogowego.  Większość użytkowników korzysta z quadów zgodnie z przeznaczeniem, w terenie, na torze, w ogrodzie.