Na sygnale

Policjanci i strażacy w ostatniej chwili zapobiegli próbie samobójczej 19-latka z Fordonu

Wspólnie z innymi służbami ratunkowymi ściągnięto desperata z drzewa

Patrol z Fordonu udaremnił  wczoraj próbę samobójczą 19-latka. Młodzieniec miał zamiar się powiesić na wysokim drzewie. Mundurowi wspólnie z innymi służbami ratunkowymi ściągnęli go z drzewa. Chłopak trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj  przed południem policjanci  otrzymał informację, że 19-latek z Fordonu chce popełnić samobójstwo. Młody człowiek  wszedł na trudno dostępne,  wysokie drzewo koło górki przy ulicy Jarużyńskiej. Pętlę zawiesił ok. 5 metrów nad ziemią . Prawdopodobniej był pod wpływem jakiś środków psychotropowych.

-O tym zgłoszeniu dyżurny natychmiast poinformował patrole. Na jednym z drzew, około 5 metrów nad ziemią, zauważyli siedzącego na gałęzi młodzieńca. Chłopak miał założoną na szyi linkę przytwierdzoną do drzewa. Funkcjonariusze wezwali pogotowie oraz strażaków, a także policyjnych negocjatorów. 19-latek nie widział policjantów. Na uszach miał założone słuchawki. W pewnym momencie 19-latek zsunął się z gałęzi i zawisł na lince. W tym momencie podbiegli do niego policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Złapali go za nogi i podtrzymywali do góry. W tym czasie jeden ze strażaków odciął linkę. Dzięki temu 19-latkowi nic poważnego się nie stało. Chłopak został dowieziony do szpitala, gdzie trafił już pod opiekę lekarzy – informuje kom. Przemysław Słomski.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker