Na sygnale

Działania pn. „Bezpieczny pieszy”

Policjanci ujawnili 184 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny pieszy”.  Szczególną uwagę zwracali na kierujących popełniających wykroczenia wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz wykroczenia pieszych.

Podczas działań policjanci reagowali głównie na takie wykroczenia kierujących jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Funkcjonariusze reagowali również na wykroczenia pieszych, m.in. przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd oraz zwracali uwagę na korzystanie z elementów odblaskowych.

W działaniach wzięło udział 301 policjantów, którzy ujawnili 184 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami wobec osób pieszych oraz 222 wykroczenia pieszych informuje asp. Remigiusz Rakowski z WRD KWP w Bydgoszczy

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker