AktualnościNa sygnale

Policja zatrzymała sprawcę wczorajszego wypadku w Fordonie! Był poszukiwany i nie posiadał prawa jazdy!

Mężczyzna, który wjechał autem w autobus jest w rękach policji.

Fordońscy policjanci zatrzymali 41-latka, który zbiegł z miejsca wypadku drogowego. Mężczyzna był sprawcą zdarzenia. Jego pasażerka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Podejrzany będzie odpowiadać za szereg przestępstw przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Ponadto, był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Będzie wniosek o tymczasowy areszt.

Późnym wieczorem kryminalni namierzyli i zatrzymali kierowcę audi w jednym z bloków przy ulicy Sucharskiego. Mężczyzna ukrywał się na klatce schodowej. Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie okazało się, że 41-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Od zatrzymanego została pobrana krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (10.04.2020) kryminalni z Fordonu doprowadzili 41-latka do prokuratury. Tam oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił mu zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca wypadku oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Podejrzany przestępstw tych dokonał w warunkach tzw. recydywy. Wcześniej był skazany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jeśli wyniki laboratoryjne potwierdzą obecność alkoholu w jego organizmie w trakcie zdarzenia, wówczas będzie odpowiadać dodatkowo za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Wypadek z udziałem autobusu w Fordonie

Wypadek z udziałem autobusu w Fordonie

Przypomnijmy, wczoraj około godziny 18:10 na skrzyżowaniu ulic: Akademickiej i Romanowskiej kierujący Audi A3 poruszając się ulicą Akademicką wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie i zderzył się z wyjeżdżającym z ulicy Romanowskiej autobusem komunikacji miejskiej (linii nr 69). 

Mężczyzna kierujący Audi A3 pozostawiając w samochodzie dwie zakleszczone osoby oddalił się z miejsca zdarzenia. Zabezpieczony na miejscu wypadku materiał genetyczny (m.in. krew) po przebadaniu będzie mógł potwierdzić, że zatrzymany mężczyzna prowadził samochód w trakcie kolizji.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker