Na sygnale

Urzędnicy musieli dzielić się premiami z burmistrzem

Wydział do walki z Korupcją KWP w Bydgoszczy we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy od marca tego roku prowadził śledztwo dotyczące nadużywania uprawnień służbowych przez osoby pełniące funkcje w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy.

Materiały zebrane przez policjantów i prokuratora wskazywały, że niektórzy pracownicy Urzędu   otrzymują premie, którymi muszą dzielić się z „szefem”. Pieniądze od nich miała zbierać osoba będąca w tym urzędzie skarbnikiem.

Kilka miesięcy zajęło zgromadzenie materiału dowodowego, z którego wynika, że proceder ten  mógł trwać przez 6 lat od 2012 do 2018 roku, a osiągnięte w ten sposób korzyści mogły wynieść ponad 80 tys. złotych.

W tym tygodniu policjanci zatrzymali burmistrza oraz skarbnika Urzędu i Gminy w Mroczy. Oboje usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W piątek do sądu trafił prokuratorki wniosek o aresztowanie. Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące pozostanie w areszcie. Natomiast kobieta będzie objęta policyjnym dozorem. Ma również zakaz kontaktowania się ze świadkami.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker