Na sygnale

Tak się bawi młodzież w wakacje. Rysowali po samochodach i po nich skakali

Kilkanaście samochodów uszkodzili trzej wandale. Straty ponad 22 tys.zł.

Kilkanaście samochodów w Kruszwicy uszkodzili trzej wandale. Kruszwiccy policjanci dotarli do grupy poszkodowanych osób. Straty zostały oszacowane na ponad 22 tys. zł. Teraz podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Kruszwicy przez kilka ostatnich dni zajmowali się wyjaśnieniem sprawy polegającej na dewastacji kilkunastu samochodów.

W początkowym etapie praca policjantów polegała na ustaleniu poszkodowanych i przyjęciu od nich zawiadomień o przestępstwie oraz wniosków o ściganie sprawców. Dalej, na podstawie informacji własnych i zapisów monitoringu, policjanci wytypowali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwami. Od tamtej pory je poszukiwali.

Zebrany materiał dowodowy wskazywał na to, że sprawców było kilku. Do zatrzymania pierwszego z nich doszło dwa dni później (19.07), kiedy to policjant po służbie zauważył mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi jednego ze sprawców. 20-letni mężczyzna uciekał. Nic mu to nie dało, bo został zatrzymany przez policjantów. Dwa dni temu (22.07) policjanci na terenie Inowrocławia zatrzymali kolejnego 17-letniego mężczyznę, który uczestniczył w procederze. Trzeci 19-letni, zgłosił się do kruszwickiego komisariatu sam.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, dwaj mieszkańcy Inowrocławia odwiedzili swojego kolegę w Kruszwicy. Ostrym narzędziem porysowali karoserię kilkunastu samochodów, uszkadzali przy nich lusterka, a nawet skakali po autach. Cała trójka usłyszała już zarzuty zniszczenia 12 pojazdów. Łączne szkody oszacowano na ponad 22 tys. zł. Podejrzani będą mieli uzupełnione zarzuty o kolejne czyny przestępcze. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu .

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker