Na sygnale

Ukradł butelkę wódki. Za wymuszenie rozbójnicze grozi mu do 10 lat więzienia

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Włocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej grożąc użyciem siły pracownicy sklepu dokonał kradzieży butelki z alkoholem. 20-latek mając 1,5 promila alkoholu trafił do policyjnego aresztu. Za wymuszenie rozbójnicze może mu teraz grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym z sklepów spożywczych w centrum Włocławka. Do sklepu wszedł młody mężczyzna, który po zabraniu butelki z alkoholem chciał wyjść bez płacenia za towar. Kiedy ekspedientka próbowała mu odebrać produkt, ten zagroził, że ją pobije jeżeli ta nie zostawi go w spokoju.

-Kobieta, obawiając się spełnienia groźby, odstąpiła i o całym zajściu powiadomiła policjantów. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce uzyskali od personelu dokładny rysopis mężczyzny. To pozwoliło na zatrzymanie sprawcy już kilkanaście minut później. Okazał się nim 20-latek, który mając 1,5 promila alkoholu trafił do policyjnej celi. Za wymuszenie rozbójnicze może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje sierż. Tomasz Tomaszewski ,Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku.  

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker