Na sygnale

Ukradł butelkę wódki. Za wymuszenie rozbójnicze grozi mu do 10 lat więzienia

Włocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej grożąc użyciem siły pracownicy sklepu dokonał kradzieży butelki z alkoholem. 20-latek mając 1,5 promila alkoholu trafił do policyjnego aresztu. Za wymuszenie rozbójnicze może mu teraz grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym z sklepów spożywczych w centrum Włocławka. Do sklepu wszedł młody mężczyzna, który po zabraniu butelki z alkoholem chciał wyjść bez płacenia za towar. Kiedy ekspedientka próbowała mu odebrać produkt, ten zagroził, że ją pobije jeżeli ta nie zostawi go w spokoju.

-Kobieta, obawiając się spełnienia groźby, odstąpiła i o całym zajściu powiadomiła policjantów. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce uzyskali od personelu dokładny rysopis mężczyzny. To pozwoliło na zatrzymanie sprawcy już kilkanaście minut później. Okazał się nim 20-latek, który mając 1,5 promila alkoholu trafił do policyjnej celi. Za wymuszenie rozbójnicze może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje sierż. Tomasz Tomaszewski ,Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku.  

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker