Na sygnale

Trzech uciekinierów na”gigancie” z Ośrodka Wychowawczego po drodze ukradli rowery

Policjanci  zwrócili uwagę na trzech nieletnich  chłopców jadących rowerami w okolicy krajowej „dziesiątki”. Okazało się, że wszyscy byli uciekinierami z Ośrodka Wychowawczego. Rowery ukradli po drodze. Będą tłumaczyć się przed sędzią rodzinnym.

Policjanci z Nakła jadąc na służbę DK10, zwrócili uwagę na trzech chłopców jadących po polu rowerami. W sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że była ledwie 5.30 rano. Policjanci dojechali do komendy. Zostali powiadomieni przez dyżurnego, iż w miejscowości Radzicz, nieznani sprawcy ukradli 3 rowery warte łącznie prawie 1000 złotych. Mundurowi szybko namierzyli rowerzystów.

Uciekinierzy kiedy tylko zauważyli radiowóz, uciekli na kilkuhektarowe pole kukurydzy. Policjanci przez kilka kilometrów przeczesywali pole krok po kroku.  Długo nie trwało, jak zatrzymali 13 i 16-latka. Kolejny, 16-letni, został zatrzymany również przez patrol „drogówki”. Na jednym z pól  policjanci odnaleźli skradzione rowery. To nie jedyne, co na sumieniu mieli zatrzymani. Wyszło na jaw, że cała trójka w nocy uciekła z Ośrodka Wychowawczego na terenie powiatu pilskiego. Nieletni ponownie trafili pod opiekę pracowników ośrodka .Rowery zostały oddane prawowitym właścicielom. Zachowanie nieletnich oceni sąd rodzinny– informuje  Mł. asp. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker