Aktualności

Tęcza na Fordonem

W sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 28 w Fordonie odbyło się podsumowanie cyklu „Ogólnopolskich Turniejów Tańca „Tęcza”. W tym niepowtarzalnym widowisku licznie uczestniczyli słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku przy UTP. Po zakończonej imprezie był czas na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia na tle kolorowej tęczy.

Przez 20 lat głównym organizatorem imprezy był Klub „Heros” Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Za trud organizacyjny  Zbigniew Sokół, prezes FSM, podziękował  pomysłodawczyni turnieju, Danucie Antkowiak. Spotkanie było prezentacją różnorodnych form tanecznych od tradycyjnych do współczesnych.

Tańczyli: przedszkolaki z Przedszkola „Bajka”, utytułowana młodzież z MDK nr 5, dorośli tancerze oraz seniorzy z UTW przy UTP. Największym aplauzem nagrodzeni zostali najmłodsi, którzy zatańczyli krakowiaka, świeckie Mazuretki oraz młode tancerki z Poznania, które zaprezentowały step irlandzki. Współprowadzącą imprezę była Renata Repińska, animatorka kultury z Kazimierzowskigo UTW.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker