Aktualności

Tęcza na Fordonem

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

W sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 28 w Fordonie odbyło się podsumowanie cyklu „Ogólnopolskich Turniejów Tańca „Tęcza”. W tym niepowtarzalnym widowisku licznie uczestniczyli słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku przy UTP. Po zakończonej imprezie był czas na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia na tle kolorowej tęczy.

Przez 20 lat głównym organizatorem imprezy był Klub „Heros” Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Za trud organizacyjny  Zbigniew Sokół, prezes FSM, podziękował  pomysłodawczyni turnieju, Danucie Antkowiak. Spotkanie było prezentacją różnorodnych form tanecznych od tradycyjnych do współczesnych.

Tańczyli: przedszkolaki z Przedszkola „Bajka”, utytułowana młodzież z MDK nr 5, dorośli tancerze oraz seniorzy z UTW przy UTP. Największym aplauzem nagrodzeni zostali najmłodsi, którzy zatańczyli krakowiaka, świeckie Mazuretki oraz młode tancerki z Poznania, które zaprezentowały step irlandzki. Współprowadzącą imprezę była Renata Repińska, animatorka kultury z Kazimierzowskigo UTW.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker