Aktualności

Pies policyjny „wywąchał” 24-latka który spał w skradzionym samochodzie

Przewodnicy psów służbowych z Bydgoszczy  zastali śpiącego  24-latka w skradzionym aucie. Pojazd miał wybitą jedną z szyb. Do tego w stacyjce zamiast kluczyka znajdowały się nożyczki. Na dodatek bydgoszczanin był poszukiwany przez sąd do odbycia kary.

Bydgoscy policjanci będący przewodnikami psów służbowych pełnili wczoraj  służbę w rejonie Osiedla Leśnego. Około godz. 09:45 zwrócili uwagę na Nissana Sunny z włączonym silnikiem zaparkowanego na środku ulicy 11 Listopada. Gdy podeszli bliżej okazało się, że w środku jest mężczyzna, który śpi w pojeździe. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła wybita szyba zaklejona folią. Na siedzeniu pasażera leżały różnego rodzaju narzędzia m. in. młotek i lewarek. Na dodatek w uszkodzonej stacyjce pojazdu zamiast kluczyka znajdowały się nożyczki.

Mężczyzna, 24-letni mieszkaniec Bydgoszczy, znany  był policjantom z wcześniejszych przestępstw. Po sprawdzeniu jego danych personalnych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.  Szybko też okazało się, że samochód, w którym zastano mężczyznę pochodzi z kradzieży.  Właściciel pojazdu nie wiedział o stracie , gdyż rzadko użytkuje pojazd.

24-letni bydgoszczanin usłyszał zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem.  Grozi mu  kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak mężczyzna dopuścił się tego czynu w warunkach tzw. recydywy. Zatem może mu grozić wyższy o połowę wymiar kary. Bydgoszczanin usłyszał również zarzut  dotyczący złamania zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez sąd. Mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności – informuje podkom. Lidia Kowalska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker