Aktualności

Ogórkiem na Święto Śliwki

Na Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych w dniach 06 – 07.09.2014 r.będzie można dojechać linią specjalną nr 202. Zabytkowy Ikarus pojedzie co 30 minut na na trasie: pętla Tatrzańskie – Wyzwolenia – Jarużyn – Strzelce Górne – Strzelce Dolne – Wyzwolenia – Tatrzańskie.

Autobus linii specjalnej nr 202 będzie odjeżdżał z pętli Tatrzańskie, stanowisko końcowe dla linii nr 69, 74, 83, 32N) Na trasie przebiegu autobus nie będzie się zatrzymywał.Będzie obowiązywała standardowa taryfa opłat ZDMiKP. Pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe będą mogli podróżować bez dodatkowych opłat.

Święto Śliwki od kilku lat jest organizowane w Strzelcach Dolnych koło Bydgoszczy. Powidła strzeleckie już od kilku lat znajdują się na liście produktów tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa. Na stoiskach znaleźć można różne regionalne smakołyki: m.in. przetwory, powidła i nalewki. Warto pojawić się na Święcie Śliwki. To niepowtarzalna okazja przyjrzenia się procesowi smażenia powideł, starym maszynom rolniczym, sposobom wyrabiania wikliny i możliwość skosztowania miodu, wędlin, chleba ze smalcem, czy kluchów z kapustą.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker