Aktualności

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski uczestniczył w spacerze po Starym Fordonie

 Była okazja m.in. do przedstawienia stanu zaawansowanie innych inwestycji przygotowanych wcześniej przez miasto. Ulica Bydgoska została oddana do użytku w sierpniu tego roku. Było to do tej pory największe zadanie związane z rewitalizacją Starego Fordonu. Jednocześnie udało się poprawić bezpieczeństwo i estetykę w tej części miasta.. 

Wszystkie rozwiązania na ul. Bydgoskiej zostały skonsultowane między innymi ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Starego Fordonu. Poprawiło się również odwodnienie dzięki przebudowie kanalizacji deszczowej. Uporządkowany został plac przylegający do synagogi, gdzie znalazło się miejsce na ławki. 

Na jezdni wykonane zostały wyspowe progi zwalniające z kamiennej kostki. Powstało wyniesione skrzyżowanie z ulicami Mączną i Rakową. Kostkę kamienną zastosowano też na parkingach oraz do wyłożenia ścieku przykrawężnikowego. Poza tym ten materiał wykorzystywany był na odcinkach przyległych ulic, które również rewitalizowaliśmy. Wzdłuż ulicy zamontowaliśmy stylowe oświetlenie w formie bydgoskich pastorałów. Z przestrzeni zniknęły napowietrzne linie energetyczne. 

– W ciągu ostatnich lat udało się nam przygotować kilka dużych zadań związanych z rewitalizacją Starego Fordonu – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Przed nami kolejne etapy związane z pracami budowlanymi. Liczę, że dzięki przemyślanym projektom uzgodnionym z mieszkańcami odniesiemy sukces. Zależy mi na Starym Fordonie, który będzie nie tylko atrakcyjnym miejscem do mieszkania. To miejsce i jego kulturowe dziedzictwo ma szansę przyciągać do Bydgoszczy jeszcze więcej turystów. 

Elegancki i zielony Rynek z fontanną

Teraz do realizacji przygotowywane są kolejne zadania związane z rewitalizacją Starego Fordonu. Trwają procedury związane z wyborem wykonawcy odpowiedzialnego za przygotowanie projektu i wykonanie prac budowlanych związanych z przebudową Rynku. Dużo zieleni, nawierzchnie z kamiennej kostki, eleganckie oświetlenie, fontanna to najważniejsze założenia opracowanej wcześniej koncepcji. Wybraliśmy ją w drodze konkursu i konsultowaliśmy z mieszkańcami. Więcej informacji na temat tych założeń znajduje się w TUTAJ. 

Stylowe uliczki i tereny rekreacyjne

Kompletowana jest też dokumentacja i pozwolenia niezbędne do ogłoszenia przetargu na przebudowę ulic i terenów rekreacyjnych znajdujących się pomiędzy Wisłą i ulicą Bydgoską. Zimą ZDMiKP planuje ogłoszenie tego postępowania. Więcej informacji o tym zadaniu znajduje się TUTAJ. 

Kompletowane są też niezbędne dokumenty do budowy nabrzeża z miejscem do cumowania łodzi. Wymaga to uzyskania dodatkowych decyzji i uzgodnień z zarządcą rzeki. Od przyszłego roku szereg prac remontowych w budynkach komunalnych na terenie Starego Fordonu zamierza prowadzić ADM. 

 

 

 
 

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker