Aktualności

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu.Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Docierają do osób, które korzystając z prowizorycznych miejsc noclegowych. Wystawieni są oni na nierzadko zabójcze działania niskich temperatur. Zastanych tam bezdomnych informują, gdzie można uzyskać pomoc.

Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Policjanci prowadzą kontrole miejsc, gdzie najczęściej przebywają bezdomni. Napotkane w nich osoby informują, w jaki sposób i gdzie mogą otrzymać pomoc w postaci noclegu, ciepłego posiłku, czy miejsca, w którym można się ogrzać. Tłumaczą, jak niebezpiecznie jest nocowanie w tak niskich temperaturach.

Zwracamy się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numer telefon 112. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.


Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker