Aktualności

W akcji prewencyjną zorganizowanej przez policję „50+ na drodze” wzięło udział kilkudziesięciu seniorów

Po raz piąty bydgoska policja wspólnie z partnerami zorganizowała akcję prewencyjną „50+ na drodze”. Uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się, jak udzielać pierwszej pomocy. Pod okiem mistrza sportów samochodowych doskonalili techniki jazdy. W szkoleniu  wzięła również udział grupa seniorów z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.
Choć wiek to tylko liczba, a syndrom tzw. starego kierowcy dotyczy osób, które prawo jazdy otrzymały wiele lat temu, o ostrożności powinien pamiętać każdy. Dlatego z pomocą przyszli specjaliści, którzy przypominali m.in. o tym, jak prawidłowo i wygodnie zasiąść za kierownicą. Właściwe ustawienie fotela i ręce w łokciach lekko ugięte to klucz do bezpiecznej jazdy.
Zauważa się często, że kierowcy mają albo zbyt blisko fotel przy kierownicy, albo zbyt daleko. Trzeba mieć poprawną pozycję za kierownicą. Kiedy wyjedzie nam inny uczestnik na drogę, wybiegnie zwierzę czy wybiegnie ktoś na drogę, czy cokolwiek się wydarzy, żebyśmy mogli sprawnie przeszkodę ominąć – radzi Marcin Gagacki, kierowca rajdowy i wyścigowy.
Powinniśmy zachować szczególną ostrożność przy wykonywaniu wszelkich manewrów, stosować się do ograniczeń prędkości, do warunków panujących na drodze. Powinniśmy też być wyrozumiali dla innych kierowców – zaznacza asp. Sebastian Rink z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker