Aktualności

9 października czekają nas gigantyczne korki na ul. Fordońskiej

Ponad 100 mieszkańców Siernieczka zadeklarowało, że 9 października między godz. 16.00 a 17.00 będzie blokować ruch pojazdów na ul. Fordońskiej. Blokada nastąpi  na wysokości przejścia dla pieszych w pobliżu skrzyżowania ulic: Fordońskiej i Kaplicznej. Protestujący przeciwko fetorowi  jaki wydziela firma REMONDIS będą mieli ze sobą transparenty, trąbki, a usta zakryte maskami.

 „Blokada jest aktem desperacji mieszkańców Siernieczka i Bydgoszcz-Wschód wobec fetoru, na jaki jesteśmy narażeni od 6 lat! Prosimy wszystkich kierowców o wyrozumiałość i zrozumienie – wszystkim nam powinno zależeć na tym, abyśmy mogli oddychać czystym powietrzem” – piszą protestujący bydgoszczanie na plakacie, informującym o blokadzie ulicy Fordońskiej.

Mieszkańcy Siernieczka mają dość fetoru który codziennie od 6 lat , niezależnie od pory roku, wydobywa się z kompostowni firmy REMONDIS. Mają już dość ignorancji urzędników miejskich i wojewódzkich. Ostatnio przedstawiciele tej firmy obiecali, że podejmą działania, by poprawić sytuację poprzez hermetyzację hali kompostowni..

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker