Aktualności

Poszły konie po Fordonie

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Ośrodek Rekreacji Konnej Wiesława Kraszewskiego był organizatorem kuligu dla bydgoskich seniorów.

Był to pierwszy w tym roku kulig zorganizowany w okolicach Bydgoszczy. W słoneczny i bezwietrzny dzień, przy temperaturze w okolicach zera, wybrała się na kulig grupa słuchaczy KUTW. Dwa zaprzęgi sunęły raźnie po nadwiślańskich łąkach.

Część grupy mająca problemy z poruszaniem się, siedziała wygodnie w dużych saniach razem z woźnicą. Pozostali mający nieco lepszą kondycję fizyczną jechali na małych, dziecięcych saneczkach. Szczególnie ci, którym przypadły ostatnie sanki w zaprzęgu, mieli na zakrętach widowiskowe wywrotki. Wywoływało to salwy śmiechu wśród pozostałych uczestników kuligu – mówi Maria Puchalska.

Po zakończonej przejażdżce czekało na uczestników kuligu rozpalone ognisko. Zmarznięci uczestnicy zabawy na świeżym powietrzu raczyli się gorącymi kiełbaskami i szklaneczkami pysznego grzańca. Przy ognisku opowiadaliśmy sobie kawały, bo humory jak zwykle dopisywały – relacjonuje zadowolona Alina Grzegórska.

Właściciel Ośrodka Rekreacji Konnej, Wiesław Kraszewski, podziwiał uczestników sobotniego wypadu.- Po raz pierwszy byłem organizatorem kuligu tylko dla seniorów. Podziwiałem świetną kondycję fizyczną tych nie najmłodszych przecież ludzi. Starsze panie i panowie bawili się na śniegu dzieci. Wdać było że traktowali tą wycieczkę jak powrót do czasów dzieciństwa – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Kraszewski.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker