Aktualności

Poszły konie po Fordonie

Ośrodek Rekreacji Konnej Wiesława Kraszewskiego był organizatorem kuligu dla bydgoskich seniorów.

Był to pierwszy w tym roku kulig zorganizowany w okolicach Bydgoszczy. W słoneczny i bezwietrzny dzień, przy temperaturze w okolicach zera, wybrała się na kulig grupa słuchaczy KUTW. Dwa zaprzęgi sunęły raźnie po nadwiślańskich łąkach.

Część grupy mająca problemy z poruszaniem się, siedziała wygodnie w dużych saniach razem z woźnicą. Pozostali mający nieco lepszą kondycję fizyczną jechali na małych, dziecięcych saneczkach. Szczególnie ci, którym przypadły ostatnie sanki w zaprzęgu, mieli na zakrętach widowiskowe wywrotki. Wywoływało to salwy śmiechu wśród pozostałych uczestników kuligu – mówi Maria Puchalska.

Po zakończonej przejażdżce czekało na uczestników kuligu rozpalone ognisko. Zmarznięci uczestnicy zabawy na świeżym powietrzu raczyli się gorącymi kiełbaskami i szklaneczkami pysznego grzańca. Przy ognisku opowiadaliśmy sobie kawały, bo humory jak zwykle dopisywały – relacjonuje zadowolona Alina Grzegórska.

Właściciel Ośrodka Rekreacji Konnej, Wiesław Kraszewski, podziwiał uczestników sobotniego wypadu.- Po raz pierwszy byłem organizatorem kuligu tylko dla seniorów. Podziwiałem świetną kondycję fizyczną tych nie najmłodszych przecież ludzi. Starsze panie i panowie bawili się na śniegu dzieci. Wdać było że traktowali tą wycieczkę jak powrót do czasów dzieciństwa – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Kraszewski.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker