Aktualności

Międzynarodowy Festyn Militarny „Dzień NATO w Bydgoszczy”

Policjanci wzięli udział w Międzynarodowym Festynie Militarnym „Dzień NATO w Bydgoszczy”. Tegoroczna impreza odbyła się na Różopolu w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślecinek”.

Technik Kryminalistyczny, policjanci z bydgoskiego wydziału prewencji, z wydziału ruchu drogowego oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście wzięli udział w Międzynarodowym Festynie Militarnym pn. „Dzień NATO w Bydgoszczy”. Policjanci nie tylko dbali o bezpieczeństwo mieszkańców podczas obchodów ale również zaproszeni funkcjonariusze mieli okazję zaprezentować mieszkańcom policyjny sprzęt.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników festynu cieszyła się praca technika kryminalistycznego. Dzieciaki nie tylko mogły zobaczyć jak się zabezpiecza ślady tj. daktyloskopie czyli odcisk dłoni ale również inne zaprezentowane przez technika zebrane ślady. Oczywiści nie zabrakło wiele pytań na temat jego pracy

-Na festynie nie zabrakło również dynamicznego pokazu wyszkolenia psów służbowych, który poprowadził podkom. Dawid Lutkowski z Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy. Najpierw policjanci zaprezentowali ogólne posłuszeństwo psów. Następnie zainicjowali kilka scenek z wykorzystaniem psów do rozpraszania agresywnego tłumu, zatrzymania niebezpiecznego przestępcy, pościgu za sprawcą z wykorzystaniem samochodu jako środka przymusu bezpośredniego, obezwładnienia złodzieja w samochodzie, czy też przeciwdziałaniu aktom terrorystycznym- informuje  Monika Karska, Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker