Aktualności

Bydgoszcz. Nie zapomnij wyłączyć dziś światła w czasie akcji „Godzina dla Ziemi”

W sobotę 30, marca, o godzinie 20.30, we wszystkich domach, firmach i obiektach publicznych na całym świecie zgasną światła. Bydgoszcz przyłączyła się Do akcji „Godzina dla Ziemi”. W tym roku w Polsce akcja odbędzie się pod hasłem dbania o swój dom.

W akcję włączyło się niemal 90 miast z całej Polski.  W Bydgoszczy swój udział w akcji zadeklarowali: Opera Nova, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, Kujawsko – Pomorski Urząd Wojewódzki, Hotele Mercure i Holiday INN, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Poczta Polska, Sąd Okręgowy oraz Urząd Miasta Bydgoszczy. Zgasną też światła na dwóch mostach: Uniwersyteckim i im. Władysława Jagiełły. Jak co roku na godzinę zgaśnie światło także na bydgoskim ratuszu.

Tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. W tym roku WWF Polska zachęca do zmiany codziennych nawyków, które przyczynią się do ograniczenia negatywnego wpływu na naszą planetę. Zalecenia są dobrze znane: oszczędzaj wodę, podróżuj ekologicznie, jedz mniej, żyj energooszczędnie,

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker