Aktualności

W niedziele (1 marca) rusza Bydgoski Rower Aglomeracyjny.

W nowy sezon wjeżdżamy na 610 rowerach, które będzie można wypożyczyć już w 56 stacjach. Dzięki BRA możemy ekonomicznie, ekologicznie i sprawnie poruszać się po mieście. Sprawdź jakie to proste.

Wszystkich mieszkańców Bydgoszczy zachęcamy do korzystania z miejskich rowerów. System BRA rusza 1 marca (piątek). Bydgoski Rower Aglomeracyjny to bezobsługowa wypożyczalnia rowerów. Do dyspozycji użytkowników jest ponad 600 rowerów. Rower możemy wypożyczyć korzystając z 56 stacji, które ulokowane są w różnych częściach miasta, w tym także w Fordonie. Wypożyczalnie są czynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia, a pierwsze 20 minut korzystania z roweru – bezpłatne.

W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski powstaje kolejna stacja na Miedzyniu na skrzyżowaniu ul. Nakielskiej i Wierzbowej), a w ubiegłym roku powstała stacja nad Kanałem Bydgoskim na Okolu. W 2018 roku zwiększono liczbę stacji o 16 nowych punktów wypożyczeń. Teraz rower można wypożyczyć już w 56 lokalizacjach.
By umożliwić korzystanie z systemu jak największej liczbie mieszkańców, stacje zlokalizowano przede wszystkim w centralnej części miasta, w pobliżu węzłów przesiadkowych, najważniejszych skrzyżowań oraz przystanków autobusowych.

Aby korzystać z systemu należy zarejestrować się na stronie www.bra.org.pl, zapoznać się z regulaminem oraz wpłacić opłatę wpisową 10 zł. Po udanej rejestracji użytkownik otrzyma swój LOGIN oraz PIN, które będą potrzebne do wypożyczenia roweru. Posiadacze Bydgoskiej Karty Miejskiej wystarczy by zarejestrowali ją przy dowolnym terminalu i używali karty jako LOGIN. Opłata za korzystanie z wypożyczonego roweru pobierana jest automatycznie z osobistego rachunku klienta w systemie BRA za pośrednictwem bezpiecznego systemu płatności online.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker