Aktualności

W fordońskim kinie JERMI film z audiodeskrypcją.

W najbliższą sobotę po raz pierwszy w naszym kinie, w ramach „bajkowego poranka”, dzieci z dysfunkcją wzroku (niewidome lun niedowidzące) będą mogły obejrzeć film z audiodeskrypcją. Takie projekcje planujemy organizować we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy raz w miesiącu.
 
Audiodeskrypcja polega na wpleceniu komentarza opisującego obraz w ścieżkę dźwiękową filmu. Przerwy w dialogach wykorzystuje się, by opowiedzieć, co dokładnie dzieje się na ekranie, opisać bohaterki i bohateró w, miejsce akcji, kostiumy, gestykulację i mimikę aktorów. Dzięki audiodeskrypcji przekaz i odbiór filmu jest bardziej zrozumiały dla osób niewidzących i niedowidzących.
 
Ze względu na ograniczoną liczbę urządzeń audio guide, prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc dla dzieci, które będą potrzebowały odsłuchu audiodeskrypcji – do 15 lutego pod nr tel. (52) 343 66 67 lub e-mailowo: kinojeremi@liceumxv.edu.pl 
 

Monika Jarzyna

Zespół Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego

e-mail: monika.jarzyna@liceumxv.edu.pl

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker